Kõik uuringud ja katsed on tõestanud õhkkardinate efektiivsust. Kui õhkkardin on korralikult paigaldatud, annab see suurt energiasäästu ja samal ajal kaitseb sissepääsu ala kliima stabiilsust ning ka kaitseb seda tõmbetuultest, putukatest, välistest lõhnadest, jne. Kataloonia Polütehnilise Ülikoolis tehtud täiustatud arvutusliku hüdrodünaamika graafikud suurepäraselt näitavad õhkkardinate efektiivsust. Allpool oleva graafiku põhiosa on jagatud kahtedeks osadeks (X=2): vasakul pool on näidatud sisekeskkond ja seinal paigaldatud soojendi, aga külmutatud paremal osal on näidatud väline keskkond.
Õhkkardinata:
Vastavalt füüsikaseadustele, tõuseb kerge kuumutatud õhk (pildi vasakul pool) üles loodusliku konvektsiooni tõttu ja liigub jahedama poole suunas, samal ajal raske jahe õhk tungib väljaspoolt ükse läbi. Kuna õhk omab tendentsi temperatuuri ja rõhu võrdsustamisele, seespool olev soe õhk ei ole väljaspool olevast õhust termiliselt eraldatud, tulemusena segunevad erinevad õhukeskkonnad omavahel ning ei ole võimalik luua kahtesid eraldatud õhukeskkondi. Selles situatsioonis tekkib suur energiakadu ning ei ole võimalik teha sisekliima stabiilseks.
Õhkkardinaga:
Ukseava kohal asetatud õhkkardina õhuvool eraldab sooja ja külma keskkondi ja jaotab neid kahtedeks termotsoonideks. Õhkkardin hoiab sisemise keskkona (pildi vasakul pool) temperatuuri soojana ja komfortsena ja takistab külma õhu väljaspoolt sissetungimist. Selles situatsioonis õhkkardina kasutamine aitab säästa kuni 80% energiat.
Tähtis märkus: Halvasti välja töötatud õhukardinad, mittesobilikud mudelid (vähema võimsusega) või ebaõige paigaldus põhjustab õhkkardina kasutamise eeliste osalist või täielikku kadu, sel juhul võib õhkkardinaga uks olla isegi halvem kui mittekaitstud, õhkkardinata uks.