Airtècnics ja Kataloonia Tehnikaülikool on teinud katseid ja uuringuid, et täiustada meie õhkkardinate tehnoloogiat, saavutada optimaalset funktsioneerimist ja suurendada efektiivsust.
Airtècnicsil on pikaajaline koostööprojekt Soojusülekande Tehnoloogiakeskusega.
Projekti raames uuritakse õhkkadina töö, energiasäästu efektiivsus ning ka erinevate paigalduskohtade ja ümritseva ruumi sobivus.
Ülikooli uuringute käigus uuritakse soojuse- ja massiülekande nähtuseid ning uurimistöös rakendatakse matemaatilist arvutust ja eksperimentaalseid katsetusi.
Illustreeritavad 3D tulemused ja 2D profiilid avatud ukse ääres ja keskosas |
Ülikooli uuringute ja katsete käigus oli õhkkardina analüüsile lisatud CFD (arvutuslik vedelike dünaamika). Pärast seda olid saadud tulemused ülikooli kliimakambris uuesti kontrollitud ja kinnitatud.
UPC eksperimentaalne kliimakamber, kus paigaldati Windbox õhkkardinat
Tänu koostööle, Airtècnics omandas suurepärast õhkkardina töö simulaatorit, mis võimaldab katsetada õhkkardina funktsionaalsust. Meil on võimalik katsetada õhkkardinaid võttes arvesse kõiki olulisi parameetreid ja tegureid, analüüsida olukorda ja valida kõige efektiivsemat õhkkardinat.
Katsetamise käigus võetakse arvesse järgmisi tegureid: sisegeomeetria, turbulentsi intensiivsuse tasemed, õhu väljavoolu nurk, kiirus, lamellide geomeetria, jne.
Meil on võimalik arvutada efektiivse õhkkardina kasutamise tingimusel saadud energiasäästu ja CO2 heitkoguseid.
Oma töös rakendame uusimaid meetodeid. Airtècnics on õhkkardinate tehnoloogia valdkonna liider.